NEW Genuine OEM I.T.E. MV12-4050100-C5 5V 1A Power Supply AC Switching Adapter
SKU:LAY473
MODEL: I.T.E. MV12-4050100-C5
AC INPUT:100-240V 50-60Hz 0.3A
OUTPUT: DC 5V 1A Max
Dimension:4.0mmX1.25mm
Plug Type:EURO
Package: 1X adaptere
Conditon: New
Related products
Genuine D-Link Switching AC Adapter AG2412-B 12V 2A
Genuine D-Link Switching Adapter AG2412-B 12V 2A
Model:AG2412-B
TYPE:D-Link 12V2A 3412
DC Plus Dimension: 3.4mmX1.2mm
Connector:
Input Characteristics
Voltage 100 ~ 240Vac
Frequency 50 to 60Hz
Inrush Current 30A Max. @ 115Vac
Output Voltage:12V
Output Current:2.00A
Ripple & Noise:120mV
Line Regulation:+/-1%
Load Regulation:+/-5%
Conducted EMI CISPR22 class B
Safety UL60950
Leakage Current 0.25mA Max.
Output Characteristics
Hold-up Time 10mS . @ 115Vac
Short Circuit Protection Continuous
Over Voltage Protection Option
Environmental Characteristics
Operating Temperature 0 ~ 40oC
Storage Temperature -25 ~ +85oC
Mechanical Characteristics
Dimensions 74 x 54 x 34 m/m
Weight 156.9 g
AC Plug US 2 PIN
Condition:Brand New 100%