OEM Genuine EXA1004EH EXA1004UH 19V 1.58A Power AC Adapter for ASUS EEE Pad-B
SKU:LAY412_B
AC INPUT:100-240V 50-60Hz 1A
OUTPUT: DC 19V 1.58A Max
Dimension:2.5mm*1.0mm
Adapter MODEL NO: EXA1004EH EXA1004UH
Made by:Enertronix
Package: 1X adapter (with switch for your country)
Conditon:Like New
Related products
NEW Genuine DELTA ADP-65DB 19V 3.42A AC Adapter
NEW Genuine DELTA ADP-65DB REV.B 19V 3.42A AC Adapter
Adapter Type: 100% Genuine ORIGINAL laptop power supply
MODEL: ADP-65DB REV.B
Input Voltage: 100V-240VAC (50-60Hz)
Output Voltage: 19.5Volts DC
Amperage: 6.2Amps
Connector:
Condition:Brand New
Includes Adapter and Power Cord Cable(fit for your country)
Warranty:30 days
This AC adapter is available for:
-50%
Close
NEW Genuine D-Link Power Supply AC ADAPTER JTA0302F-E
NEW Genuine D-Link POWER SUPPER AC ADAPTER JTA0302F-E
Model:JTA0302F-E
TYPE:D-Link 5V3A 5525
DC Plus Dimension: 5.5mmX2.5mm
Connector:
Input Characteristics
Voltage 90 ~ 264Vac
Frequency 47 to 63Hz
Inrush Current 30A Max. @ 115Vac
Conducted EMI BSMI,CISPR22 class B
Isolation 10M OHM at 500 VDC .
Leakage Current 0.25mA Max.
Output Characteristics
Output Voltage:5V
Output Current: 3.0 A
Ripple & Noise: 50mV
Line Regulation: +/-1%
Load Regulation: +/-5%
Hold-up Time 10mS . @ 115Vac
Short Circuit Protection Continuous
Over Voltage Protection Option
Environmental Characteristics
Operating Temperature 0 ~ 40oC
Storage Temperature -25 ~ +85oC
Mechanical Characteristics
Dimensions 75 x 54 x 34 m/m
Weight 158 g
AC Inlet 2PIN
Condition:Brand New 100%