CREATIVE SCP0501000P 5V 1A 1W AC Power Adapter Charger
SKU:LAY235U
Model : SCP0501000P
INPUT : 100-240V 50-60Hz 0.3A
OUTPUT : 5V 1000mA
Connector : mini USB
The power adapter is UK standard, and the adapter can be used on the UK outlet,
We will send the item with US conversion plug.
Please make sure the output and the connector is same as yours, if yes it will fit for.
Condition : Used ( no retail packaging )
Package included:
1 x CREATIVE 5V 1000mA 1A UK Power Adapter
Related products
Genuine Switching Adapter for D-Link JTA0302D-E 5V 2A
NEW Genuine D-Link POWER SUPPER AC ADAPTER JTA0302D-E
Model:JTA0302D-E
TYPE:D-Link 5V2A 5525
DC Plus Dimension: 5.5mmX2.5mm
Connector:
Input Characteristics
Voltage 90 ~ 264Vac
Frequency 47 to 63Hz
Inrush Current 30A Max. @ 115Vac
Conducted EMI BSMI,CISPR22 class B
Isolation 10M OHM at 500 VDC .
Leakage Current 0.25mA Max.
Output Characteristics
Output Voltage:5V
Output Current: 2.0 A
Ripple & Noise: 50mV
Line Regulation: +/-1%
Load Regulation: +/-5%
Hold-up Time 10mS . @ 115Vac